close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć

   

 • E-KONSULAT

 • INFORMACJA NT PLATFORMY ELEKTRONICZNEJ E- KONSULAT

   

   

  Referat Konsularny Ambasady RP w Bangkoku uprzejmie informuje, iż od dnia 15 września 2011 r., wnioski o wydanie zarówno wiz Schengen, jak i wiz krajowych będą przyjmowane wyłącznie po wcześniejszej elektronicznej jestracji wniosku wizowego w systemie e-Konsulat. Dostęp do rejestracji internetowej znajduje się pod adresem:

   

   

  WWW.E-KONSULAT.GOV.PL

   

   

  Znajdą tam Państwo również szczegółowe informacje dotyczące procedur wizowych i wypełniania wniosków w formie elektronicznej. System E-konsulat to aplikacja w sieci publicznej Internet dostępna w ośmiu językach, w tym polskim i angielskim, umożliwiająca:

   

   

  -rezerwację terminu wizyty w urzędzie

   

  E-konsulat umożliwia elektroniczne rezerwowanie terminów wizyt w godzinach pracy okienka konsularnego urzędu, tj. poniedziałek, środa i piątek w godz. 09.00 - 12.00. Chcąc umówić się na spotkanie w terminie innym, należy skontaktować się telefonicznie lub e-mailowo z urzędem: +66 (0) 2 645 0367 / 69, consulate.bangkok@msz.gov.pl .

   

   

  - wypełnienie on-line formularza wizowego oraz jego wydrukowanie

   

  Funkcja ta dotyczy cudzoziemców ubiegających się o wydanie wizy i wspomaga poprawne wypełnienie wniosku, anastępnie jego wydrukowanie. Nie ma możliwości przyjęcia wniosku wypełnionego odręcznie. Wypełniony on-line formularz należy wydrukować, podpisać i dostarczyć wraz z dokumentami dodatkowymi w wyznaczonym terminie na urzędu.

   

  - elektroniczną rejestrację formularza wizowego na placówce

  Niniejsza funkcja pozwala nie tylko na poprawne wypełnienie formularza, ale również jego elektroniczne przesłanie do placówki.

   

  UWAGA:

  Przekazanie wniosku w formie elektronicznej do urzędu nie oznacza jego automatycznego przyjęcia. Nie biegnie również od tego momentu termin na jego rozpatrzenie. Nie zwlania to również aplikanta z obowiązku wydrukowania formularza, jego podpisania i osobistego dostarczenia do urzędu w wyznaczonym terminie. Wniosek opłaca się podczas wizyty w urzędzie.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: