close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 2 lutego 2017

  Polska jest lidrem na ogólnoświatowym rynku gier wideo. Polski przemysł gier wideo to dziś ponad dwieście pięćdziesiąt firm tworzących swoje produkty dla zróżnicowanych grup odbiorców, z których część to bestsellery na rynkach zachodnich.

  Branża corocznie zaprasza na Targi Gier, Rozrywki i Multimediów POZNAŃ GAME ARENA. W roku 2016 w ciągu 3 dni targi odwiedziło 71 328 osób, przyznano 800 akredytacji dziennikarzom i twórcom internetowym, 150 wystawców przygotowało stoiska, ustawiono 850 stanowisk do gry do pełnej dyspozycji zwiedzających. Zwiedzający mogli się także zapoznać produkcjami, które zostaną wydane w 2017 roku.

   

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP od dwóch lat współpracuje z Fundacją Indie Games Polska, która zrzesza producentów polskich gier wideo. W ramach współpracy powstał m.in. film promujący branżę, będący jednocześnie relacją z wspomnianych wyżej Targów. Film został pokazany po raz pierwszy przez MSZ i Fundację Indie Games Polska w dniu 1 lutego podczas konferencji „Historia w grach wideo”.

   

  Zachęcamy do zapoznania się z filmem, który jest dostępny na poniższej stronie internetowej:

  https://www.youtube.com/watch?v=AOpKMQjWkGo&feature=youtu.be (wersja krótka)

  https://www.youtube.com/watch?v=EGYEGBnb4VA&feature=youtu.be (wersja pełna)

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: